www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
یکشنبه 3 تیر 1397
سه شنبه 22 اسفند 1396 , 18:55
مدیرکل بانوان کرمان خبر داد:
تدوین بانک اطلاعاتی و سند سلامت بانوان کرمان/فعالیت‌های بانوان پراکنده است
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری کرمان از تدوین بانک اطلاعاتی و سند سلامت بانوان کرمانی خبر داد.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از خبرگزاری فارس، فاطمه‌السادات حسینی صبح امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اظهار داشت: حوزه اشتغال بانوان باید با رویکرد علمی، برنامه ساختاری، واقع‌بینانه و عمل‌گرایانه و نه شعاری و نمایشی باشد.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری کرمان از تدوین بانک اطلاعات آماری استان کرمان خبر داد و بیان داشت: برنامه‌ریزی‌ها بر اساس بانک اطلاعات آماری است و برنامه راه برای توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بانوان را تدوین کرده‌ایم و سند اشتغال بانوان نیز تدوین شد.

وی با بیان اینکه طرح سفیران فرهنگی و موضوع تاب‌آوری اجتماعی را هم در استان کرمان داشته‌ایم، گفت: استان کرمان در حوزه سلامت و بهداشت به‌عنوان مهمترین مولفه‌های مهم سلامت به عنوان نخستین استان در کشور سند سلامت بانوان را تدوین کریم و به‌صورت سالانه گزارش‌ها را ارائه کرده‌ایم.

حسینی از پراکندگی فعالیت‌های بانوان به عنوان یکی از آسیب‌ها نام برد و ابراز داشت: 10 انجمن را در قالب ساماندهی مشاغل اقتصادی بانوان در سامانه سما بانو شناسایی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه زنان کارآفرین در حوزه صنایع دستی و کشاورزی در خانه‌ها شغل ایجاد می‌کنند، اضافه کرد: صندوق‌های محلی از 37 صندوق به 97 صندوق افزایش یافته است.

حسینی همچنین با اشاره به برگزاری هفت جلسه در زمینه مسائل زنان عشایری و روستایی استان کرمان افزود: افزون بر 50 نمایشگاه را در سطح استان برای فروش محصولات تولیدی و صنایع دستی بانوان برگزار کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: استان کرمان با همت بانوان در بحث فعالیت‌های اقتصادی رتبه نخست را به خود اختصاص داده و در مشارکت‌های سیاسی، ورزشی، سلامت، بهداشت و امید به زندگی و زنان سرپرست خانوار جزو استان‌های برتر است.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری کرمان عنوان کرد: 23 تسهیل‌گر برای معین‌های اقتصادی شهرستان‌های تابعه استان کرمان می‌خواهیم و رایزن اقتصادی هم برای عرضه محصولات بانوان نیاز داریم و نماینده‌ای از بانوان در پنجره واحد سرمایه‌گذاری حضور داشته باشد.
Copyright © 2017. All right reserved