www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 28 تیر 1397
دوشنبه 27 فروردین 1397 , 09:23
کشت کلزا در ریگان 90درصد افزایش یافت
مدیر جهاد کشاورزی ریگان با اشاره به آغاز برداشت محصول کلزا ، گفت : کشت این دانه روغنی در اراضی کشاورزی ریگان از 10هکتار سال گذشته به 113هکتار در سالجاری رسیده که نشان از افزایش 90درصدی دارد.
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از ایرنا،رسول بخش بامری صبح دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران میزان برداشت کلزا در هر هکتار را بین یک تن و نیم تا 2تن اعلام و پیش بینی کرد ، افزون بر 200تن محصول از مزارع این دانه های روغنی برداشت شود .
وی تصریح کرد :با توجه به اینکه محصول کلزا به طور تضمینی خریداری می شود از کشاورزان این شهرستان خواست در سال زراعی جدید به کشت هر چه بیشتر این محصول صادراتی و در عین حال کم آب روی آورند .
مدیر جهاد کشاورزی ریگان گفت : مزارع کلزای کشت شده در این شهرستان همگی به وسیله ی سیستم های نوین آبیاری می شوند که از هدر رفت 70درصدی اب با اجرای این سیستم ها جلوگیری شده است.
بامری افزود: به منظور افزایش تولید و پیشبرد اهداف خودکفایی در تولید روغن کشت کلزا در شهرستان ریگان همپای دیگر نقاط کشور و استان کرمان رونق خوبی گرفته است .
براساس این گزارش کلزا یکی از گیاهان روغنی است که دارای میانگین 45تا 40درصد روغن خوراکی در دانه و 26تا 17درصد پروتئین و کنجاله آن حاوی 50درصد پروتئین است که برای مصارف خوراک دام کاربرد دارد .
شهرستان ریگان در 285کیلومتری شرق کرمان قرار دارد. 
Copyright © 2017. All right reserved