www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
دوشنبه 26 آذر 1397
پنجشنبه 19 مهر 1397 , 14:23
معاون وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان:
ایران سهم خود را در زمینه تامین امنیت غذایی ادا می کند
معاون وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان گفت: ایران با توسعه برنج کاری و تولید برنج سهم خود را در زمینه تامین امنیت غذایی جهان ادا می کند .
 به گزارش بخش اطلاع رساني کرمان مجازي به نقل از ایرنا،«سیف الدین طالب اف» روز پنجشنبه در حاشیه ششمین نشست کمیته مدیریت فنی مرکز برنج آسیای مرکزی و غربی در باکو، در گفت گو با خبرنگاران اظهار داشت: ایران از سابقه دیرینه و تجربه بزرگ در حوزه برنج کاری برخوردار است و این تجربیات اهمیت خاصی برای مرکز برنج آسیای مرکزی و غربی دارد.
وی افزود: متخصصان موسسه علمی و مطالعاتی کشاورزی وابسته به وزارت کشاورزی جمهوری اسلامی ایران در این برنامه ها بطور فعال مشارکت دارند.
طالب اف گفت : دانش های کسب شده در برنامه های این مرکز به توسعه برنج کاری و به کارگیری فناوری پیشرفته در این حوزه به جمهوری آذربایجان کمک می‌کند
وی با اشاره به توجه خاص دولت جمهوری آذربایجان به توسعه برنج کاری و اجرای برنامه راهبردی، اظهار داشت: بر اساس برنامه سال 2018 دولت قرار است در 10 هکتار زمین کشاورزی ،40 هزار تن برنج تولید شود .
به گفته طالب اف، در سال گذشته در 5300 هکتار زمین 16 هزار تن برنج تولید شد .
وی برگزاری ششمین نشست کمیته مدیریت فنی مرکز برنج آسیای مرکزی و غربی در باکو را از نظر به اشتراک گذاری تجربیات کشور های عضو و استفاده از فناوری های جدید مهم توصیف کرد.
معاون وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان افزود: این نشست از نظر بررسی راهکارهای کشت و پرورش انواع برنج نوع در شرایط خشکسالی و مبارزه با آفات مختلف برای موسسات علمی و کشاورزان حائز اهمیت است .
ششمین نشست سه روزه کمیته مدیریت فنی مرکز برنج آسیای مرکزی و غربی روز های هشتم تا دهم اکتبر - 17 تا 19 مهرماه - در باکو و شهر لنکران جمهوری آذربایجان برگزار شد.


Copyright © 2017. All right reserved